Комунальний заклад “Рубіжненська гімназія Вовчанської міської ради Чугуївського району Харківської області”

Повна назва Комунальний заклад "Рубіжненська гімназія Вовчанської міської ради Чугуївського району Харківської області"
Скорочена назва КЗ "Рубіжненська гімназія"
Вид ЗДО загального розвитку
Тип ЗДО iнше
Тип місцевості село
Поштова адреса 62534, Вовчанський район, село Рубіжнє, вул. Горбатова, 104
Завідувач Таволжанська Алла Вікторівна
Засновник закладу Вовчанська міська рада
Телефони057 (41) 4-3-15 - Вовчанська міська рада
Email

rnvk@i.ua

Сайт

http://rnvk.at.ua

Мова навчання українська
Режим роботи 07:30 - 17:30
Кількість працівників заколаду: 7
Кількість дітей: 11
Кількість груп: 1
Групи

Група 1 (3 - 6 років)

Групи цілодобового перебування немає
Історія закладу Своїм виникненням Рубіжненська школа зобов'язана головi Вовчанської земської управи В.Г.Колокольцову. Саме вiн наприкінці 19 ст. вiдкриває ряд шкiл на територiї Вовчанського повiту,часто, витрачаючи на це власнi кошти. Розуміння необхідності розбудови народної школи ще раз підтверджує справді державну мудрість Василя Григоровича. Так і в селі Рубіжне у 1863 році при церкві відкрито першу школу, в якій навчалися спочатку лише сім учнів. В шкільну того часу програму були включені наступні предмети: Закон Божий, письмо, читання, арифметику та церковні співи. Звичайно, не всі діти могли дозволити собі вчитися, але майнового цензу при вступі в школу не існувало. Навчальний рік був коротким і становив приблизно 130-140 днів. Починався він між вереснем - листопадом, а закінчувався у квітні - травні. Часто траплялося так, що діти приходили до школи з великим запізненням і залишали її задовго до кінця навчального року.
У 1920 році постає питання про розширення будівлі школи, так як кількість бажаючих навчатися збільшилася майже в 25 разів у порівнянні з 1863 роком. Через три роки збудовано нову школу. Це було двоповерхове приміщення, світлі і просторі класи, центральне парове опалення, здатність надати близько трьохсот учнівських місць вигідно відрізняли цю будівлю від звичайних сільських хат, в яких функціонували тоді школи у більшості населених пунктів. При школі працювало музичне училище. Але, на жаль, з початком другої світової війни німцями це приміщення було вщент зруйновано.
У повоєнні роки єдиної будівлі школи не було. Діти навчалися у чотирьох сільських хатах, відстань між якими була більше кілометра. Не раз у негоду вчителям доводилося майже півгодини витрачати на перехід з однієї будівлі в іншу. Знову виникає потреба в будівництві єдиного приміщення школи
Після осінніх канікул у 1968 році сучасна будівля школи святкувала новосілля. Це було велике світле приміщення, зі спортивним залом та двома майстернями. Очолював на той час школу Титаренко Дмитро Якович. Вчителем української мови та малювання працював Куликов Василь Федорович, колишній фронтовик, відомий на Харківщині поет та художник. Ще й сьогодні його картини прикрашають стіни школи, а з його віршами та поемами учні знайомляться на уроках літератури рідного краю.
Рішенням сесії Вовчанської районної ради Рубіжненську загальноосвітню школу І-ІІ ступенів реорганізовано на Рубіжненський навчально-виховний комплекс (загальноосвітню школу І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад) Вовчанської районної ради Харківської області.
З 31 жовтня 2013 року заклад очолює Таволжанська Алла Вікторівна. В школі навчається 36 учнів та 11 вихованців у дошкільному підрозділі. До послуг учнів: дев’ять навчальних кабінетів, комп’ютерний клас (6 ПК), бібліотека з читальною залою, один спортивний зал, їдальня, спортивний майданчик.
Основні досягненняЗ 1 вересня 2019 року дошкільний підрозділ перейшов на повний день функціонування. В літній період здійснено реконструкцію частини приміщень закладу, розрахованих на І дошкільну групу з повним днем перебування - 12 місць, яка працюватиме з 8.00 год до 17.00 год. Група має окремі приміщення: ігрову, спальну, гігієнічну кімнату, роздягальню, приміщення для прання та зберігання білизни. Також у закладі облаштовано кабінет старшої медичної сестри.
У межах співпраці з Рубіжненською сільською радою спальну кімнату та гігієнічну кімнати оснащено сучасними меблями та білизною. Придбано 12 стільців для ігрової, килими, іграшки та ілюстративний матеріал. Відповідно до санітарно-гігієнічних вимог придбано пральну машину-автомат та пилосос. Гігієнічну кімнату облаштовано двома унітазами, куточком для душу.