Комунальний заклад ” Кленівський ліцей” Богодухівської міської ради Богодухівського району Харківської області (дошкільний підрозділ)

Повна назва Комунальний заклад " Кленівський ліцей" Богодухівської міської ради Богодухівського району Харківської області (дошкільний підрозділ)
Скорочена назва КЗ "Кленівський ліцей"
Вид ЗДО загального розвитку
Тип ЗДО iнше
Тип місцевості село
Поштова адреса 62140, Богодухівський район, с. Мерло, вул. Центральна, 18
Завідувач Радигіна Ольга Іванівна

Засновник закладу Богодухівська міська рада
Телефони55-2-24 - Богодухівська міська рада
Email

b-kle@ukr.net

Сайт

klenoveschool.wordpress.com

Мова навчання українська
Режим роботи 07:30 - 18:00
Вихідні дні: субота, неділя, святкові
Кількість працівників заколаду: 7
Кількість дітей: 15
Кількість груп: 1
Групи

різновікова (3 - 6 років)

Групи цілодобового перебування немає
Історія закладуЗавдяки Л. Кенігу у с. Кленове у 1898 році було засновано школу.
Школа була розміщена у приміщенні, де проживав керуючий помістям Кеніга – німець Берінг . Це було невеличке приміщення з двома класними кімнатами, в яких навчалось до 40 учнів. Школа належала до типу однокласних училищ з 3-х річним курсом навчання. З початку заснування в ній навчалися діти службовців фірми «Л. Є. Кеніг», селянські діти приймалися, якщо були вільні місця.
У 1912 році за проханням дружини Кеніга було збудовано нове приміщення школи. Вона мала три світлі кімнати, одну невелику кімнату для вчителів. Ця кімната була з’єднана з класною кімнатою вузькими дверима і була обладнана переговорною трубкою з котельною, яка знаходилась в напівпідвальному приміщенні. Дві з класних кімнат мали розбірну дерев’яну перегородку на завісах. У вестибулі школи з кахельною підлогою знаходилася роздягалка. Двері з вестибулю вели в туалет та невелику кімнату для прибиральниці школи. В цій кімнаті була грубка для приготування їжі дітям, які потребували підтримки в харчуванні. У вестибулі знаходилася раковина і кран з питною водою, що поступала з водозбірної башти економії.
У 1912–1913 роках число учнів досягало числа 77. Вчительський персонал складався із завідуючого училищем, законо-учителя і другого вчителя. Дітей селян годували безкоштовно і давали папір , чорнила.
Після Жовтневої революції і до 1930 року школа була початковою, з 1946 року – семирічною та восьмирічною, а з 1960 року стала середньою.
На початку існування радянської школи навчально-матеріальна база була дуже бідною: глобус, гербарій рослин та скелети птаха та людини. У період існування семирічної школи до середини сорокових років матеріальна база значно зросла. В одній єдиній невеличкій шафі знаходилося: одна лейденська банка, одна електрофорна машина, екземпляр магдебурзьких півкуль, два десятки колб і пробірок, невеличкий набір металів, дві–три карти з географії, а також бібліотека, в якій були казки та твори українських письменників.
У 1933 -35 роках у Кленівській школі працював Тронько Петро Тимофійович. Він викладав українську літературу та суспільствознавство.
У роки Великої Вітчизняної війни приміщення школи було пристосоване до німецької конюшні. І лише у 1946 році школа почала працювати.
У 1958 році Таверівський радгосп передав школі двоповерхове приміщення, перебудоване і пристосоване для класних кімнат. Там знаходилися 4 класні кімнати, спортзал і приміщення майстерень. Кожен вчитель – предметник мав свої окремі полиці у шкільній шафі для наочних посібників. Вчителі вже могли проводити досліди, експерименти. Також в школі знаходився торговий відділ, в якому учні могли купити пера, олівці, чорнило, лінійки . В цьому році школа перейшла на 10- річний термін навчання.
З 1955 по 1965 рік директором школи був Мокроусов Микола Андрійович.
З 1965 по 1977 рік директором школи працював Солошенко Олександр Павлович.
З 1978 по 1997 рік педколектив очолювала Сокол Пелагея Остапівна.
З 1997 року – директор школи Радигіна Ольга Іванівна.
У 2001 році школа була забезпечена ком’ютерним класом.
У 2013-2014 навчальному році у школі працювало 17 учителів та навчався 51 учень.
У 2014 році рішенням ХХХVІІ сесії VІ скликання Богодухівської айонної ради Харківської області реорганізовано шляхом злиття Кленівської ЗОШ І-ІІІ ступенів та Мерлянської ЗОШ І-ІІ ступенів у Кленівський навчально-виховний комплекс “Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад” Богодухівської районної ради Харківської області
У 2017/2018 навчальному році у закладі навчається 62 учні, у дошкільному навчальному закладі – 19 дітей
Основні досягненняЗміст дошкільної освіти визначається Базовим компонентом дошкільної освіти- державнимстандартом. Освіта дітей дошкільного віку у межах Базового компонента дошкільної освіти здійснюється за комплексною програмою виховання і навчання дітей від 2 до 7 років «Дитина» автор О.В.Проскура, Л.П.Кочина, В.У.Кузьменко, Н.В.Кудикіна (затверджено Міністерством освіти і науки України, Лист МОН України №1/11-16163 від 09.11.2015р) і парціальною програмою національно-патріотичного виховання дітей дошкільного віку «Україна – моя Батьківщина» автор О.М.Каплуновська (затверджено наказом Міністерства освіти і науки України від 16.06.2015р№641). В умовах освітньої реформи «Нова українська школа», що здійснюється Міністерством освіти і науки України, важливим завданням є забезпечення наступності між ланками освіти. Гармонійний розвиток особистості дитини у період дошкільного дитинства та старту шкільного життя – основа подальшого її успіху в умовах безперервної освіти впродовж дорослого життя. Дошкільний підрозділ з метою своєчасного виявлення, підтримки та розвитку природних нахилів та здібностей вихованців організовує освітній процес за художньо-естетичним напрямом. Діти дошкільного підрозділу беруть участь у різноманітних конкурсах, виставках. Вихователь дошкільногопідрозділу Точона О.І. стала призером районного етапу конкурсу "Кращий вихователь Харківщини" у 2018 році