Комунальний заклад “Крисинський ліцей” Богодухівської міської ради Богодухівського району Харківської області

Повна назва Комунальний заклад "Крисинський ліцей" Богодухівської міської ради Богодухівського району Харківської області
Скорочена назва КЗ "Крисинський ліцей"
Вид ЗДО загального розвитку
Тип ЗДО iнше
Тип місцевості село
Поштова адреса 62144, Богодухівський район, с. Крисине, вул. Центральна, 37-А
Завідувач Опришко Валентина Леонідівна
Засновник закладу Богодухівська міська рада
Телефони71 2 92 - дошкільний підрозділ КЗ "Крисинський ліцей"
Email

b-kri@ukr.net

Сайт

krisinoschool.wordpress.com

Мова навчання українська
Режим роботи 07:30 - 18:00
Вихідні дні: субота, неділя, святкові
Кількість працівників заколаду: 13
Кількість дітей: 26
Кількість груп: 2
Групи

різновікова (інклюзивна) (1 - 3 років)

різновікова (інклюзивна) (3 - 6 років)

Групи цілодобового перебування немає
Історія закладуЗ архівних даних відомо, що в 1886 році в с. Крисино проживало 1167чоловік, з яких лише 27 чоловік уміли читати і писати. 18 чоловік ходило в школу – це діти заможних селян. В селі спочатку була церковно-приходська школа, яка знаходилась в сторожці біля церкви. У 1905 році Богодухівським земством була збудована школа з п’яти класних кімнат, де нині розміщено сільський дитячий садочок «Капітошка». Школою керувала земська управа.

В селі жив священник на прізвище Гризодуб. Його дві дочки –Гризодуб Марія та Ольга – перші вчителі цієї школи. Право на навчання в першу чергу надавалося дітям заможних, а якщо було місце в школі, то могли вчитися діти з бідняцьких сімей: спочатку лише один з сім’ї, а якщо він закінчував 1-2 класи, то могли прийняти і другого учня цієї ж родини. Поза школою залишалося багато дітей сільської бідноти. Був великий різнобій у роках серед учнів класу. Тут вчилися діти 8-17 років.

Першим директором земської школи був Кабан Олександр Тихонович, а його дружина Кабан Уляна Федорівна вчителювала в цій школі. У 1926 році директором школи став Червонецький Ягор Васильович, сам з бідняків, який перший у селі одержав освіту вчителя.

На той час неписьменність в селі була великим лихом. В селі Крисино було організовано пункти ліквідації неписьменності. Десятки дорослих почали вчитися.

В боротьбі з неписьменністю брали участь вчителі школи Юрченко Н.М.; перший комсомолець села і вожатий школи Юрченко П.М.

Уже на кінець 1930/1931 навчального року в селі всі діти віком від 8 до 11 років були охоплені навчанням.

У 1937 році на місці церкви збудували типове приміщення школи.

У 1941 році був перший випуск 10-го класу.

В жовтні 1941 року в наше село вступили фашисти. У приміщенні бувшої земської школи фашистські загарбники організували біржу праці, а новозбудована школа була перетворена на конюшню для коней німецької армії.

З перших днів окупації учні та вчителі Крисянської школи піднялися на боротьбу проти іноземних загарбників.

В партизанському загоні захищав рідний край Кись Микола Панасович.

Допомагали партизанам вчителі нашої школи Ольховський Пилип Андрійович та його сестра Галина Андріївна.
Вчитель фізики Бистрицький Федір Григорович брав участь у боях на Балтійському морі, захищаючи від ворога підступи до м. Ленінграда. Він був помічником командира 42-ої окремої артилерійської батареї Берегової оборони на Моонзунському архіпелазі.
19 серпня 1943 року село було визволено. Відразу почала працювати школа. Директором був призначений Олексенко Анатолій Григорович, а вчителями працювали Юрченко А.М., Вільхівська М.О., Руднєва О.М.
Інвалідом прийшов з фронту в 1943 році Ольховський П.А.і повернувся до освітянської роботи.
Повернулися в школу з фронтів також Вільхівський М.А., Куц А.М.
У 1946 році школу очолив Зозуля Леонід Сидорович. Після нього директорами школи були: Носик Олександр Костянтинович, Кожушко Олександр Антонович, Пеляк Андрій Михайлович, Мокроусов Микола Андрійович та Клеба Любов Дорофіївна і з жовтня 1990 року до вересня 2014 випускниця школи Харченко Зінаїда Григорівна.
Гордістю Крисянської школи є її медалісти, які працювали в різних галузях народного господарства. Це Стеценко І.М., Стахова З.П., Довбіщук, Коваль М.М., Стеценко О.А., Коваль А.М., Денчик Ю.М., Клеба О.А., Рожок Л.А.
Школа пишається своїми випускниками: Героями Соціалістичної Праці Коваль А.М., бригадиром птахівничої бригади колгоспу «Родіна» та Бабенко М.М. бригадиром рільничої бригади цього ж господарства.
Кандидатами наук стали випускники школи Свіч В.А., Руднєв С.М., науковим співробітником в м. Дубно працював Довбіщук В.І., начальником шахтоуправління – Стеценко П.С., вчителями рідної школи працювали Ключка Г.М., Юрченко А.М., Стеценко М.В.
У 1986 році гостинно відкрило двері новозбудоване приміщення школи.
З січня 2013 року Крисинську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів реорганізовано у Крисинський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад».
За 29 років функціонування школи в новому приміщенні з її стін вийшло 11 медалістів – це Цапенко Оксана, Сухина Світлана, Фроленко Сергій, Фроленко Олександр, Загребельний Олександр, Коваль Наталія, Антипова Катерина, Рахно Віталій, Чуб Євген, Шитоха Альона, Рєзнік Наталія.
Нині в навчальному закладі працює 22 педагогічних працівника, з них її випускниками є 11 чоловік: вчителі: Танянська Ю.О., Капустян Н.В., Клеба Л.А., Коваль Ю.В., Загребельна Л.О., Сітало Н.М., Шевченко З.М., Бондаренко В.О., Харченко З.Г., Саранча К.О. і вихователь дошкільного підрозділу Бабенко Н.А.
З вересня 2014 року навчальний заклад очолює Опришко Валентина Леонідівна
Основні досягненняПедагогічний колектив працює над методичною темою «Формування освіченої, соціально-активної особистості адаптованої до сучасних умов». . У дошкільному підрозділі Крисинського НВК працює 4 педагогічних працівники: 1 має вищу педагогічну освіту, 3 – середню спеціальну. Вищу кваліфікаційну категорію і педагогічне звання “вихователь-методист” має 1 педагог. Вихователь закладу Воропай Л.В. стала призером районного етапу конкурсу "Кращий вихователь Харківщини" у 2018 році.