Золочівський ЗДО №1

Повна назва Золочівський заклад дошкільної освіти (ясла-садок) №1 Золочівської селищної ради
Скорочена назва Золочівський ЗДО №1
Вид ЗДО загального розвитку
Тип ЗДО ясла-садок
Тип місцевості смт
Поштова адреса 62203, Золочівський район, смт Золочів, пров. Лермонтова, 3
Завідувач Рябченко Олена Владиславівна
Засновник закладу Золочівська селищна рада
Телефони(057)6451092 - Золочівський ЗДО №1
(066)9106729 - Рябченко Олена Владиславівна
Email

super.sadik1@ukr.net

Сайт

zoldnz1.klasna.com

Мова навчання українська
Режим роботи 07:00 - 17:30
Кількість працівників заколаду: 27
Кількість дітей: 108
Кількість груп: 6
Групи

І молодша (2 - 3 років)

ІІ молодша (3 - 4 років)

середня № 1 (4 - 5 років)

середня № 2 (4 - 5 років)

середньо-старша (4 - 6 років)

старша (5 - 6 років)

Групи цілодобового перебування немає
Історія закладу Рішенням Золочівської районної ради №115 від 04.04.1944 року було відкрито дитячий садок розрахований на 60 місць підпорядкований Міністерству освіти.
Відділом освіти була призначена перша завідуюча Жернова Марія Михайлівна, яка займалася сформуванням груп, створенням матеріальної бази, підбором кадрів.
Дитячий садок почав діяти з 1 травня 1944 року за адресою пер. Шкільний – сформовано було 2 групи з 12 годинним перебуванням. Відвідували установу 40 дітей дошкільного віку. Опалення було пічне. При дитячій установі функціонувала бухгалтерія, якій було надано право самостійно складати кошторис і розпоряджатися засобами передбаченими бюджетом Золочівської селищної ради. Було відкрито рахунок в Золочівському відділенні держбанку.
В 1946 році держава почала дбати про те, щоб діти зростали здоровими, тому влітку того року було організовано оздоровлення дітей. В цей період працювала завідуючою Паршина Марія Федорівна, за фахом вчитель початкових класів. Колективом дитячого садка оздоровлення проводилося природними факторами – всі режимні процеси проводилися на свіжому повітрі.
Державою були виділені додаткові кошти на харчуванню в сумі 12 тисяч карбованців. Продути харчування закуповували готівкою і перерахунком. Діти отримували перші овочі і фрукти закуплені на ринку, різноманітні види м’яса (яловичина, курятина, кролі, індики), в достатній кількості молочно-кислі продукти, мед, соки.
До 27 серпня 1946 року дитячий садок був розміщений в приміщенні, яке не відповідало санітарним нормам, тому виконавчий комітет Золочівської районною ради разом з головою виконкому Скубаком Феофаном Хомичем виносять рішення розмістити дитячий садок в приміщенні районного партійного кабінету, який було відремонтовано. Завідуючу було зобов’язано відшкодувати кошти за ремонт. Таким чином діти отримали просторе, відремонтоване приміщення до початку навчального року.
З листопада 1946 року завідуючою призначено вихователя закладу Федорову Олександрі Василівну, яка керувала по січень 1947 року. За період з січня 1947 по травень 1951 керівниками дитсадка були: Приймак Агрипина Трохимівна, Голота Ганна Григорівна.
З 1 травня 1951 року дитячу установу приходить принциповий, грамотний педагог Хомич Лідія Павлівна, яка без відриву від виробництва закінчила Харківський педагогічний інститут. Вона очолювала колектив дитсадка до 1 червня 1954 року, потім довго працювала вихователем.
З середини 50-х років до початку 60-х років в дошкільну установу прийшли працювати справжні майстри педагогічної справи на чолі з завідуючою Скрипниченко (Коник) Марією Антонівною та вихователі - Слинько (Теплухіна) Тамила Георгієвна, Слинько Поліна Олександрівна, Сіра Дора Іванівна, Щербина Олександра Федорівна, Обідник Марія Матвіївна, няні - Чала Ніна Степанівна, Сусла Марія Василівна, Гученко Олександра Якимівна, музичний керівник - Павликова (Рижко) Ніна Григорівна, медична сестра - Чала Катерина Павлівна, праля - Гученко Ульяна Василівна, кухар - Балюк Ганна Іванівна.
Цей сильний педагогічний колектив започаткував значне зміцнення матеріальної бази і виховна робота виходить на рівень державних вимог.
В цей період значно розширився контингент дітей. На 1 січня 1960 року діяло 4 вікових групи, приміщення розраховане на 88 чоловік, а відвідувало дитсадок 128 дітей. Групи були переповнені, самі приміщення не відповідали вказаній кількості дітей, тому рішенням виконавчого комітету Золочівської районної ради депутатів трудящих від 18 травня 1962 року було передано будинок розташований по провулку Шкільному, 2, загальною площею 37 кв. м.
На 1 вересня 1965 року в дитячій установі налічувалось 132 дитини – діяло 5 груп. Дитсадок займав 203 кв. м., всі приміщення були пристосовані і не відповідали гігієнічним вимогам, групи продовжували бути переповненими по 33-35 чоловік. Була черга до 80 заяв від мешканців селища Золочів, які працювали в різних установах і підприємствах. Тому в 1965 році дитсадку було передано в тимчасове користування житловий будинок Золочівського комбінату комунальних підприємств за адресою площа Леніна, 5.
В 1966 році значно покращена матеріальна база. Закладу належало 3 пристосованих корпуси, приміщення яких відповідало санітарним нормам. В достатній кількості необхідний інвентар для дитячих ігор, обладнано ігрові майданчики. Дитячий садок обладнано шафами для одягу дітей, розкладушками для спання. Є невелика бібліотека методичної і наукової літератури.
На базі дитячого садка почали роботу методичні об’єднання дошкільних установ району. На високому рівні ведеться трудове виховання, добре поставлена робота по самообслуговуванню. Налагоджений зв’язок з батьками, вперше використана форма роботи з батьками «День відкритих дверей». Почала діяти група з цілодобовим перебуванням.
З 1 вересня 1966 року було передано в користуванню дитячого садка третій учбовий корпус Золочівської середньої школи із 5 кімнат, загальною площею 311 кв. м. Відкрито додатково 3 групи. Таким чином, з вересня 1966 року в дитячому садку функціонує 8 груп. Списковий склад 233 дитини.
На прикінці 60-х і початку 70-х років дитячий садок поповнився молодими кадрами, які вивчали практичну педагогічну майстерність у досвідчених вихователів. Це вихователі Попова (Шопен) Тетяна Іванівна, Попова Валентина Прокопівна, Лисенко Юлія Михайлівна, Громак Ніна Павлівна, Галицька Людмила Євгеніївна, Юхно Світлана Іванівна, музичний керівник Снігур Людмила Володимирівна.
В дитячому садку було створено міцну матеріальну базу. Педагогічний процес був забезпечений всім необхідним, часто поповнювались ігрові куточки іграшками. Для дітей готували театралізовані і лялькові вистави, весело проходили свята, задіювали персонал дитячого садка, самі шили костюми.
Діяли 8 груп, було повноцінне калорійне харчування, давали дітям добавки. В оздоровчий період продовжували вводити в раціон овочі і фрукти. За першими овочами і фруктами їздили на базар в місто Харків.
З 1 вересня 1978 року завідуючою працювала Хворост Олександра Прокопівна. Вона вперше порушила питання будівництва типового приміщення дитячого садка, так як існуючі пристосовані будинки відслужили свій час. Довелось провести клопітку роботу по підготовці документації, узгодження з різними установами. Було порушено клопотання про будівництво в Міністерстві освіти, потім вибрано найкращий проект типового приміщення універсального призначення.
Певний період працювала завідуючою вихователь цього закладу Юхно Світлана Іванівна. За цей час педагогічний колектив залишився майже не змінним, але спостерігалася плинність обслуговуючого персоналу (в пристосованих приміщеннях, які не відповідали вимогам часу було працювати важко). Діяло 5 груп, матеріальна база майже не обновлювалась.
В січні 1983 року завідуючою призначено Токар Віру Григорівну. Через рік, на початку січня 1984 розпочалося будівництво типового приміщення дитячого садка за адресою провулок Лермонтова, 3, розрахованого на 140 місць – з світлими просторими ігровими і спальними кімнатами з гарячим водопостачанням. Дитячий садок був побудований до кінця 1984 року. Протягом року всі працівники закладу поряд з обслуговуванням дітей приймали активну участь в будівництві.
В лютому 1985 року нове приміщення було заселене дітьми. Діяло 6 вікових груп. Дитячий садок відвідувало 180-220 дітей. За останні роки дошкільний заклад пережив різні негаразди пов’язані з розвалом економіки в країні та зниженням народжуваності дітей, але вижив і продовжує виконувати своє призначення – навчати і виховувати дітей.
З 1 вересня 2011 року керівником дошкільного закладу призначено Рябченко Олену Владиславівну, яка до цього часу 8 років працювала завідувачем Довжанського ДНЗ.
На цей час в закладі діє 6 вікових груп, виховується 140 дітей. Заклад є опорним в районі з формування духовно-моральних якостей дошкільників.
Вихователі підвищують свою майстерність на семінарах, педрадах, у школі педагогічної майстерності, майстер-класах. На базі закладу діють районні методичні об’єднання для музичних керівників (керівник Ярова Г.І.), та вихователів різновікових груп (керівник Мар’єнко І.П.) дошкільних закладів району.
В практику роботи дошкільного закладу введено елементи інноваційних технологій та передовий педагогічний досвід. Широко використано в організацію роботи з дітьми методику М.Зайцева по навчанню дітей читання, елементи програми М.Єфименка «Театр фізичного виховання», методику Л.Гармаш щодо оволодіння дітьми зв’язним українським мовленням, нетрадиційні технології образотворчого мистецтва та здоров’язберігаючі заходи.
Завдяки творчому підходу педагогів до своєї справи в садочку створено таке розвивальне середовище, яке максимально забезпечило умови для того, щоб діти успішно набували тут навичок практичного життя, збагачували свій індивідуальний досвід, розвивали загальні здібності: розумові, комунікативні, організаторські, конструктивні тощо. В усіх групах створено різноманітні розвивальні осередки: народознавчий, природничий, художній, самостійно-художньої діяльності, навчальний, осередок усамітнення, на ігровому майданчику «Галявина казок», «Куточок милування природою»; створені необхідні умови для виникнення сюжетно-рольових ігор – «Салон краси», «Сім’я», «Лікарня», «Супермаркет», «Школа», «Вуличний рух» тощо.
З дітьми старшого дошкільного віку організовано роботу гуртків: «хореографічний», де значна увага приділяється темі народознавства; «ритмічний» з елементами дихальної гімнастики; з англійської мови та театралізованої діяльності «У світі казки» .
Педагогічний колектив закладу тісно співпрацює з Будинком культури, Будинком дитячої та юнацької творчості, дитячою музичною школою, хором ветеранів війни та праці, районною дитячою бібліотекою, Золочівською селищною радою. Дітей залучають до участі у святкових концертах селища, театралізованих вистав, спортивних та музичних розваг.
За цей період, при фінансовій підтримці Золочівської селищної ради, значно зміцнено матеріально-технічну базу дошкільного закладу.
При фінансовій підтримці батьків, в усіх групових приміщеннях зроблені якісні ремонти.
Неодноразово педагогічний колектив Золочівського закладу дошкільної освіти нагороджувався почесними грамотами, подяками та дипломами.
Основні досягнення2014 рік - Почесна грамота Харківської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України за високий професіоналізм, відданість справі, ефективність у досягненні завдань організації, значний особистий внесок у вирішення питань соціально-економічного захисту членів профспілки та розвиток соціального партнерства (Рябченко О.В.);
2014 рік – Подяка директора Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації за сумлінну плідну працю, високий рівень педагогічної майстерності, вагомий особистий внесок у справу навчання і виховання підростаючого покоління (Рябченко О.В.);
2014 рік – Диплом КВНЗ ХАНО (Несвітайло І.В.);
2014 рік – Грамота Золочівської районної державної адміністрації за зміцнення матеріально-технічної бази для роботи закладу у новому 2014/2015 навчальному році;
2015 рік – Грамота Золочівської селищної ради за вагомий внесок під час проведення капітального ремонту закладу, активну життєву позицію;
2015 рік – Грамоти відділу освіти Золочівської районної державної адміністрації (Скрипник Л.І., Яковенко Ю.М.);
2015 рік – Грамота Золочівської районної державної адміністрації за залучення позабюджетних коштів для роботи закладу у новому 2015/2016 навчальному році;
2016 рік – Грамота Золочівської районної державної адміністрації за залучення позабюджетних коштів для роботи закладу у новому 2016/2017 навчальному році.
2017 рік - Грамота відділу освіти,молоді та спорту Золочівської районної державної адміністрації (Юхно В.І., Іванова А.В., Мірошніченко Т.І.).
2017 рік - Грамота Золочівської районної державної адміністрації за ефективну роботу по тепло збереженню та енергоефективності при підготовці закладу до роботи у новому 2017/2018 н.р.
2018 рік - Грамота Золочівської селищної ради "За зміцнення матеріально -технічної бази для роботи закладу у новому 2018-2019 навчальному році"
2020 рік - Грамота відділу освіти молоді та спорту "За ефективне забезпечення освітнього простору в новому навчальному році"